Kamu Personeli Haber.com: Haber, Memur, İşçi, KPSS, son dakika, personel
HV
03 TEMMUZ Pazar 11:48

″Ümmü Kızın Ağıdı″ türküsü ile Akdeniz bölge birincisi oldular

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Liseleri “Öyküleriyle Türkülerimiz” adlı türkü şöleninin Akdeniz Bölge Finali yapıldı.

BİLİM KÜLTÜR SANAT
Giriş Tarihi : 29-05-2022 15:00
″Ümmü Kızın Ağıdı″ türküsü ile Akdeniz bölge birincisi oldular

Mehmet ŞENTÜRK/ ANTALYA İGFA- Mersin’de, Sosyal Bilimler Liseleri arasında düzenlenen “Öyküleriyle Türkülerimiz″ adlı türkü şöleninin Akdeniz Bölge Finalinde Antalya-Kumluca Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Ünzile Özgüven ve Şevval Günay, bölge birincisi olarak 2 Haziran'da Ankara’da yapılacak Türkiye finallerinde Akdeniz bölgesini temsil etmeye hak kazandılar. 

Yöresel bir türkünün hikâyesini sahnede anlatma, türkünün sazlar eşliğinde icrası ve türküye çekilmiş bir klibin izlenmesi şeklinde düzenlenen yarışmaya ″Ümmü Kızın Ağıdı″ türküsü ile katılan Kumluca Sosyal Bilimler Lisesi birinciliği kazandı.  

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, “böylesine güzel bir başarıyla ilçemizi temsil eden okulumuz nezdinde Okul Müdürümüz Ayhan Durukan başta olmak üzere öğrencilerimizi çalıştıran Müzik Öğretmeni Barış Eken’e, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet Ilgar Güzel’e yarışmada birinciliği kazanan öğrencilerimize teşekkür ederim. 7 bölge şampiyonunun yarışacağı Ankara'da, Akdeniz Bölgesini en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum” açıklamasını yaptı. 
 

Haber MerkeziHaber Merkezi