Kamu Personeli Haber.com: Haber, Memur, İşçi, KPSS, son dakika, personel
HV
03 TEMMUZ Pazar 12:01

TFF Başkanlığı'na iki aday yarışacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı olabilmek için Mehmet Büyükekşi ve Hüseyin Yangın isimleri 16 Haziran'daki TFF kongresinde seçim yarışına girecek.

SPOR
Giriş Tarihi : 10-06-2022 02:12
TFF Başkanlığı'na iki aday yarışacak

AJANS PAZAR / RİZE (İGFA) - Rize'de Pazarspor’un 16 yıl başkanlığını yapan onursal Başkanı Hüseyin Yangın, TFF Başkanlığı'na aday oldu.

Pazarspor Onursal Başkanı Hüseyin Yangın yaptığı açıklamada ”Servet Yardımcı'nın adaylığını açıklamasını bekledim. Ancak aday olmayacağını öğrendiğimde zaten dilekçem hazırdı, göreve talip oldum″ dedi.

İkinci bir aday olarak futbol ailesinin karşısına alternatif olarak çıktığını ifade eden Yangın, ″Bilgim ve geçmişimle bu işin üstesinden gelebileceğimi ve futbolu başka seviyeye getirebileceğimi düşünüyorum. Göreve gelecek başkanın süresi 1 yıl ve ben bu göreve hazırım. Şimdi imzaları toplamaya başlayacağım. Seçim gününe kadar 62 ıslak imza toplayarak
haziruna teslim edeceğim. Süper Lig'den başkanlarla görüşmelerim oluyor. Ayrıca 2'nci ve 3'üncü Lig Kulüpler Birliği'nin de kurucu başkanıyım″ diye konuştu.

Hatırlanacağı gibi daha önce Gaziantep FK başkanlığı yapan Mehmet Büyükekşi de açıklamasında 234 imza toplamıştı.

Haber MerkeziHaber Merkezi