Kamu Personeli Haber.com: Haber, Memur, İşçi, KPSS, son dakika, personel
HV
18 MAYIS Çarşamba 19:35

New York'ta Türk Evi'nde yöresel oyunlar sergilendi

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bulunan Türk evinde 23 Nisan coşkusu yaşandı. Türk çocuklarının yanı sıra farklı ülkelerden gelen çocuklar yöresel oyunlarını sergiledi.

DÜNYA
Giriş Tarihi : 24-04-2022 15:53
New York'ta Türk Evi'nde yöresel oyunlar sergilendi

Muhammed TAŞÇILAR / ABD (İGFA New York Türkevi'nde düzenlenen 23 Nisan etkinliğine, Türk çocuklarının yanı sıra kardeş ülke Azerbaycan, Ukrayna ve Hindistanlı çocuklarda katıldı.

New York Başkonsolosluğu'nun organize ettiği programda Atatürk Okulu, Atatürk’ün Mirası Cumhuriyet Okulu ve Maarif Okulu öğrencileri şiirler okudu şarkı söyledi. Katılan diğer ülkelerin çocukları ise yöresel danslarıyla dikkat çekti.

Program öncesi konuşan Başkonsolos Reyhan Özgür, Atatürk'ün bu anlamlı günü çocuklara emanet ettiğini dile getirerek, ″Atamızın çocuklara duyduğu güven bu bayramın temel taşı.  Amerika'da yetişen Türk çocukları ülkemizle olan bağını hiç bir zaman koparmadı.  Atatürk, çocukları ve gençleri milletin geleceği olarak görmüş, ulusal irademizin temsilcisi olan TBMM'nin korunması ve yaşatılmasında onlara büyük bir sorumluluk verdi″ dedi.

Programa yabancı misyon temsilcilerinin yanısıra, KKTC New York Temsilcisi Mehmet Dana, New York'taki Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çocukların velileri katıldı.

Haber MerkeziHaber Merkezi