Kamu Personeli Haber.com: Haber, Memur, İşçi, KPSS, son dakika, personel
HV
21 MAYIS Cumartesi 17:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD’nin YPG yanlışını kabullenemeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YPG'nin bir terör örgütü olduğunun altını çizerek, "PKK neyse YPG de odur. Dolayısıyla Amerika'nın bu yanlışını kabullenmemiz mümkün değil" diye konuştu.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-05-2022 15:32
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD’nin YPG yanlışını kabullenemeyiz

İSTANBUL (İGFACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldığı Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'nin çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid El Nahyan'ın hayatını kaybetmesine ilişkin, El Nahyan'ın uzun süredir bir rahatsızlığının bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği sürecine ilişkin soruları da yanıtladı.

″Biz şu anda İsveç ve Finlandiya ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz ama olumlu bir düşünce içerisinde değiliz″ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ″Çünkü daha önce Yunanistan ile ilgili NATO konusunda bir yanlış yaptılar bizden önceki yönetimler ve Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı NATO'yu da arkasına alarak takındığı tavrı biliyorsunuz. Bu konuda ikinci bir yanlışı Türkiye olarak işlemek istemiyoruz. Kaldı ki İskandinav ülkeleri ne yazık ki terör örgütlerinin adeta misafirhanesi gibi. PKK'sı, DHKPC'si İsveç'te, Hollanda'da yuvalanmış durumdalar. Ve oraların hatta daha da ileri gidiyorum parlamentolarında da yer alıyorlar. Bu noktada bizim olumlu bakmamız mümkün değil″ diye konuştu.

 

https://twitter.com/tcbestepe/status/1525069139731173376
Haber MerkeziHaber Merkezi